Derynka
Cinderella Avenby
12.1.2016 -18.10.2025
Derynka byla živým důkazem toho, že od života nedostáváme to co chceme, ale to co potřebujeme.
Narodila se v naší chs a měla být nástupkyní Linetky jak v chovu, tak ve sportu. Ona ale dostatečně nevyrostla, tak jsem jí nikdy neuchovňovala. Naštěstí. Protože časem se u ní objevily i zdravotní problémy s tracheou, kvůli kterým jsem s ní cca v jejích 5 letech předčasně ukončila i její sportovní kariéru. Derynka se tak stala naším gaučovým psem. To sice vůbec není špatný život, ale pro stafíka, který chce makat je to trochu málo....
Když umřela Linetka, napadlo mě, že bych mohla zkusit Derynku zapřáhnout a začát s ní běhat. Bylo to to nejlepší, co jsem pro nás dvě mohla udělat! Derynce se natolik zlepšila kondice a zdraví, že během jednoho roku jsem z pejska, který zvládl sotva 3 km procházku měla psa, který byl schopný v tahu uběhnout 10 km (na delší trasy jsem jí kvůli věku už nebrala). Ale hlavně, jak ona to milovala! Zase mohla pro mě pracovat a navíc tahat, což má snad každý stafík v krvi. Když jsem jí zapřáhla, byl to celý její svět. Neviděla, neslyšela nic z toho, co se kolem ní dělo, jen běžela. Běžela pro mě.
Byly to krásné 2 roky, co jsme spolu strávily po okolních lesích. Ale nakonec mi jí vzala stejná nemoc jako Linetku. A i když už teď obě běhají za duhou a já si do lesa beru Avušku, Derynka pro mě navždy bude psem, který mě naučil běhat.
Děkuju Ti, Popelko moje malá a ať ti tam nahoře už nikdy nedojde dech...
